CAS 15 – Iveco Daily

Vozidlo je postavené na podvozku IVECO DAILY 70C15D 4x2 s rázvorom 3750 mm. Poháňa ho štvorvalcový preplňovaný motor s výkonom 107 kW cez 6 stupňovú synchronizovanú manuálnu prevodovku. Maximálna rýchlosť automobilu je obmedzovačom nastavená na 100 km/h, poháňaná je zadná náprava, vozidlo je vybavené uzávierkou zadného diferenciálu.

Kabína je šesťmiestna v rozložení 1+1+4. V kabíne je zabudovaná vozidlová rádiostanica Motorola, tri kusy ručných rádiostaníc Motorola s nabíjačkami, ručné svietidlá Survivor LED s nabíjačkami a cúvacia kamera.

Vozidlo je určené na prvotný zásah jednotky. Je vybavené nádržou na 750 litrov vody. Jednotka DHZM Senica si vozidlo dovybavilo motorovými pílami.

CAS 8 – Avia A31

Cisternová automobilová striekačka CAS 8 Avia je vozidlo určené k rychlému zásahu najmä v mestách.

Je vybavené čerpadlom o výkone 800 l/min.

Vozidlo je postavené na podvozku Avia A31 kabínu pre trojčlennú posádku, nádrž na vodu, čerpadlo a ukládacie priestory pre vybavenie a príslušenstvo.

 

DA – Peugeot Boxer

Dopravný automobil (DA), ktorý je určený na prepravu hasičov v kabíne alebo v upravenej nadstavbe.

Ako aj na prepravu prenosnej motorovej striekačky a vecných prostriedkov nevyhnutných na vykonanie zásahu zo zdroja vody na hasenie požiarov alebo z iného zdroja.

Dobrovoľný hasičský zbor v Senici taktiež toto vozidlo využíva na prepravu členov DHZ na sútaže a pod.

Príves PZS

Príves povodňovej záchrannej služby pre hasičské jednotky je určený pre nasadenie pri hasičských zásahoch súvisiacich s povodňami a záplavami a taktiež pri likvidácii rozsiahlych požiarov, kde je nutné čerpanie vody z prírodných alebo umelých vodných zdrojov a doprava vody na určené miesto.

Súprava povodňovej záchrannej služby pre hasičské jednotky pozostáva z jednotlivých prvkov:

 

–          Elektrické ponorné kalové čerpadlo
–          Elektrocentrála
–          Prenosné osvetľovacie teleso
–          Prenosná protipovodňová zábrana
–          Plávajúce čerpadlo
–          Motorové kalové čerpadlo
–          Ručné náradie